
Mennyi bonyodalmat és szervezési feladatot eredményez egy esküvő!? Akik már túl vannak rajta azért tudják, akik még csak tervezik életük egyik legfontosabb napját pedig csak a szervezési időszak alatt tudatosul bennük, nem egy könnyű dolog életük egyik legfontosabb napját összehozni. Valóban nehéz időszak lehet ez egy pár életében, annak ellenére, hogy tudják, biztosan a legszebb nap elé néznek.
A nagy nap előtt számtalan olyan szempontot kell végiggondolni, amik meghatározhatják egy esküvő sikerét. Nos, lássuk be ez a fajta szervezkedés nem rutinja még azoknak sem, akik esetleg nem először élik át ezt a napot, hiszen mindig minden változik, új helyszínek, új és különleges ételek, zenészek, ceremóniamesterek, egyéb új igények széles választéka áll rendelkezésre.
Milyen szempontokat vegyünk fel a listánkra, ha esküvő előtt állunk?
1. Elengedhetetlen szempont a megfelelő esküvői helyszín kiválasztása, ami további fontos nézőpontokat sorakoztat fel maga után. Ilyen például a vendéglétszám, ugyanis ha a választott helyszín befogadóképessége éppen alul marad attól, amennyi meghívottunk van, akkor nagy eséllyel tovább fogunk keresgélni.
2. Így átvezetve az első lényeges elem a listánkon a vendégek pontos létszámának meghatározása, mivel csak ezt követően tudjuk körvonalazni azt, hogy hol is szeretnék tartani a nagy napot. A lista meghatározása és a vendégek összeírása egy újabb szűrőt ad számunkra helyszín választása kapcsán, ugyanis ha a vendégeink egy bizonyos részének nem megoldható az utazás más városokba, idősebbek vagy nagy családosok, akkor szintén le kell mondanunk olyan helyszínekről, amelyek távolabb vannak. Vagy gondoskodnunk kell a vendégek oda és haza szállításáról, esetleges szálláslehetőségekről.
3. Miután sikerült meghatározni a pontos létszámot és meg van az a hatósugár, amin belül érdemes helyszínt választanunk el tudjuk készíteni azon helyek listáját, amelyek felkerülhetnek a listánkra.
4. Helyszín bejárás! Fontos tudni, hogy a legtöbb rendezvényhelyszín, étterem vagy egyéb vendéglátó egység, amely alkalmas egy esküvő megtartására gyakorta mutat sokkalta szebb képet magáról a brosúrákban, kiajánlókban vagy weboldalon, mint amilyen a valóságban. Ezért kiemelt szerepet kap az előzetes helyszín meglátogatása. Érkezéskor fontos figyelembe venni a szervező csapat hozzáállását, fogadtatási szokásait, illetve az új ügyfelekkel szemben tanúsított protokollt. Ennek a napnak a teljes boldogságról kell szólnia a fiatal pár életében, nem pedig az aggodalmakról, problémákról, amelyek közbe jöhetnek. Ebben nagy segítség lehet a helyszín üzemeltetője, hiszen ő tud majd segíteni sok más szolgáltatás elérésben, pl.zenész, dj, dekoráció beszerzésében esetleg a vendégsereg útbaigazításában is. Ez sok cég esetében nem természetes, így ilyenkor a párok külön rendezvényszervezőt vesznek fel, hogy minden zökkenőmentesen történjen.
5. Végül, de nem utolsó sroban, ha megtaláltuk a tökéletes esküvői helyszínt, legyen az akár Budapesten, vagy más városokban vagy hazánk kis falvai egyikében, ismét tovább léphetünk egy másik fontos szemponthoz, ami még mindig befolyásolni tudja a végső döntést a helyszínt illetően. Ez pedig az étel és italszolgáltatás. Svédasztalos vagy felszolgált, 3 vagy 4 fogás, éjféli menüvel vagy nélküle, korlátlan italcsomaggal vagy nélküle!? Ezer kérdés, ezer opció, amivel találkozhatunk. Sok szolgáltató azonnal elítéli az italok pl. házi pálinka behozatalát, mások pedig megengedik „dugódíj” vagy felszolgálói díj ellenében.
5+ 1. Az esküvői öltönyök és menyasszonyi ruhák okozhatnak igen sok fejfájdalmat, azoknak, akik az alábbi kérdésekkel küszködnek. Hol szerezzük be azokat? Vásároljuk vagy béreljük? Esetleg varrónővel készíttessük el személyre szabottan? Melyik opció éri meg, ha az árakat vesszük alapul? Itthoni üzlet vagy külföldi online shopok? Milyen minőségű legyen és mennyit költsünk rá? Hiszen csak egyszer veszem fel! Ez utóbbi férfiak esetén valamivel rugalmasabb tud lenni, amennyiben klasszikusabb szabású öltönyt viselnek a nagy nap során, az később is viselhető, míg ez egy hölgy esetén egészen más. A hófehér habos-babos abroncsos menyasszonyi ruha legjobb esetben csak pár órát lesz viselve a nagy napon.
Tapasztalataink azt mutatják, hogy érdemesebb a hazai szalonokat választani, mivel a külföldi weboldalak kisebb eséllyel tudnak számunkra azonnal javítást vagy cserét alkalmazni hiába, hogy sok esetben olcsóbbak. Sok mennyasszony olyannyira vigyáz ruhájára és nem ragaszkodik annak megőrzésére, hogy az esemény után azonnal áruba bocsájtja. Ez egy jól bevett szokás manapság, mivel egy átlagos ruha is akár többszázezer forintba kerülhet, így valamennyivel jobban el tudjuk engedni pénztárcánkat minőségben, mivel tudjuk, hogy utána egy részét visszakapjuk. Valóban ezer kérdés merülhet fel bennünk, ha az esküvőszervezésre gondolunk. Vegyünk egy nagy levegőt és kérjük a szakemberek segítséget, főként a kiválasztott rendezvényhelyszín koordinátorát, akinél mindig mindenre választ kaphatunk.